Автомасла (Моторні масла)
Підбір автомобільної оливи
Своєчасна заміна мастила в двигуні та в інших механізмах, запорука тривалої та безаварійної роботи автомобіля в будь-яких погодних та дорожніх умовах. Якщо віддавати перевагу оригінальним брендам, мастило гарантоване врятує силовий агрегат від поломок, у разі вимушеної поїздки з використанням усієї потужності двигуна.
Як підібрати оливу правильно?
Сучасний асортимент мастил настільки великий, що загубитися в асортименті може навіть досвідчений водій та механік. Недостатньо відкрити сервісну книжку і подивитися, що рекомендує до використання виробник машини. Необхідно враховувати безліч змінних факторів. На даний момент в асортименті магазину можна зустріти три основні типи продукції:
1. Моторні та трансмісійні олії на мінеральній основі. Мають базові характеристики та мінімальну вартість для споживача. Підходять для найпростіших силових агрегатів та авто, випущених до 2000 року.
2. Напівсинтетичні аналоги, здатні краще чинити опір перепадам температур і не окислюються при контакті з кольоровими металами. Значно збільшують пробіг двигуна. Достатньо універсальні для застосування на всіх типах машин.
3. Синтетична олія, розроблена для найсучасніших та високо навантажених моторів. Здатно проникати в дрібні зазори між деталями, що труться. Не впливає негативно на каталізатори у вихлопній системі.
Важливо: не варто купувати найдорожче моторне масло, сподіваючись, що воно буде панацеєю передчасного зносу. Є дуже багато змінних чинників, які потрібно враховувати водієві. Якщо самостійно розібратися у питанні складно, консультант Акум5 допоможе зробити мудрий вибір.
Основні критерії при підборі автомобільної олії:
- номінальний показник в'язкості;
- тип мастила (синтетика, мінеральна);
- обов'язково уточнити кількість однієї заправку;
- за якої температури відбувається застигання;
- час заміни мастила, рекомендований виробником.
Важливо: сучасні присадки значно покращують мастильний продукт. Але, на відміну від чистої мінеральної олії, вони мають обмежений термін зберігання. Зверніть увагу на дату виробництва каністри. У жодному разі не варто купувати великий запас, щоб уникнути підвищення вартості у майбутньому.